واژه‌ها و اصطلاحات کلیدی در خدمات مالی نوآورانه

در تعاملات کاری و در زندگی روزمره بارها به این موضوع برخورده‌ام که افراد در مورد واژه یا مفهومی به تبادل نظر، ارائه مطلب، همفکری و یا جدل می‌پردازند در حالی که تعریف یا درک مشترکی از آن واژه ندارند.

در آخرین همایشی که شرکت داشتم، خبرگان و متولیان حاضر در پنل‌های تخصصی، بدون اینکه ابتدا تعاریفشان را از موضوع پنل مطرح کنند وارد بحث و تبادل نظر می‌شدند و لذا عملا رسیدن به نقاط مشترک دشوار می‌شد و مخاطب نیز در مقاطعی سردرگم از اینکه کدام نظر قابل پذیرش‌تر است به نظاره می‌پرداخت.

در موضوعات کسب‌وکاری و مدیریتی این امر به وفور اتفاق می‌افتد چرا که موضوعات مرتبط با علوم انسانی، مفاهیمی انتزاعی و برگرفته از ذهن ما و یا اندیشمندانی است که در مورد آنها مفهوم پردازی کرده‌اند و هر یک از دیدگاه خود مفهومی را تبیین کرده‌اند.

وجود اختلاف دیدگاه و پارادایم‌های مختلف خوب و سازنده است اما دشواری زمانی آغاز می‌شود که نیاز به مفاهمه برای پیشبرد اهداف مشترک در موضوعی مشخص داشته باشیم. اینجاست که برای ارتباط و اشتراک معنی و مفهوم به علائم، کدها و رمزهای مشترک نیاز داریم. در واقع مفاهمه بین افراد تنها از طریق تبادل معانی مشترک حاصل می‌گردد.

در  سند واژه‌ها و اصطلاحات کلیدی در خدمات مالی نوآورانه تلاش کرده‌ام با مراجعه به منابعی معتبر یا متداول، برای واژه‌هایی که هر روزه در حوزه خدمات مالی می‌شنویم یا بکار می‌بریم تعاریف و تفاسیری پیشنهاد کنم.

ناگفته پیداست حتما تعاریف دیگری برای هر یک از این مفاهیم وجود دارد که در جایگاه خود درست و قابل ارجاع است اما هدف از این مجموعه ایجاد زبان و درک مشترک و رسیدن به تعاریف هماهنگ و یکپارچه در بین اعضای یک تیم، سازمان و یا فراتر از آن است تا از طریق ایجاد توافقی بین الاذهانی مبنایی برای رسیدن به اهداف مشترک شکل بگیرد.

تکمیل مداوم این واژه‌نامه یکی از کارهایی است که علاقه فراوانی به آن دارم و امیدوارم با کمک تک تک شما خوانندگان ارجمند امکان پذیر شود.

واژه‌ها و اصطلاحات کلیدی در خدمات مالی نوآورانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *